Suzuki-paadimootorid-logo-300x150

Paadimootorite KKK

Paadimootorite kohta korduma kippuvad küsimused

Mida tähendavad erinevad tähised mootorite nimetuses – näiteks DF20ARL?

Et Suzuki mootoreid on palju erinevaid, püüame välja tuua kõik enamlevinud tähised nii mootorinumbri ees kui ka taga.

DF – neljataktiline mootor
DT – kahetaktiline mootor
20 – mootori võimsus, 20 puhul on tegemist 20 hobujõulise mootoriga, DF300 on aga 300 hobujõuline mootor.
A – teise generatsiooni mudel. Sissepritsega mootorid (DF8A ja DF9,9A on erandlikult karburaatoriga)
E – elektriline starter (sellel on siiski ka varuks käsistarter olemas)
L – mootori jala pikkus L (long = pikk), olemas on S (short), L (long), X (extra long) ja XX (extra extra long)
R – puldiga juhtimine ehk kaugjuhtimine, see mudel on ka automaatselt elektrilise starteriga (sellel on siiski varuks ka käsistarter olemas)
T – see mudel sisaldab endas elektirilist käivitust, elektrilist trimmi ning mudel on kaugjuhtitav puldiga variant. Päripäeva pöörlemisega.
Z – see mudel sisaldab endas elektirilist käivitust, elektrilist trimmi ning mudel on kaugjuhtitav puldiga variant. Vastupäeva pöörlemisega.
G/P – need mootorid on elektroonilise juhtimisega ehk siis ilma trossideta, nendel on erinev pult võrreldes trossijuhtimisega versioonidel ja trossid asendatud elektrikaablitega. P mudelil Suzuki Selective rotation e. mootorit saab panna pöörlema mõlemas suunas.
H – käsijuhtimine DF25ATH / DF30ATH / DF40ATH / DF50ATH /DF60ATH / DF70ATH / DF90ATH
B – sissepritsega DF9.9

Toome paar näidet:

DF150TGX – esimese generatsiooni neljataktiline 150 hobujõuline mootor, millel on elektriline käivitus, elektriline trimm ning mootor on kaugjuhitav. Samuti on see mootor elektriliselt juhitav e. ilma trossideta variant. Vajab teistsugust pulti kui ilma G-ta (või P-ta) mudelid.

DF30ATHL – teise generatsiooni neljataktiline 30 hobujõuline mootor, millel on elektriline käivitus, elektriline trimm ning mootor kaugjuhitav. H tähis märgib aga komplekti kuuluvat käepidet, mis võimaldab mootorit ka käsijuhtida.

 

Kuidas ma tean, mis pikkusega peab olema minu paadimootori jalg?

Jala pikkus sõltub paadi ahtripeegli kõrgusest. Vastavalt mis mõõdu te saate, peab olema ka jalg. Näiteks kui te mõõdate ahtripeegli kõrguseks 380 või 390 mm, peate valima omale S tähisega jala e. lühikese jala (381 mm). Kui aga saate mõõduks juba 500 mm või lähedale, peate valima L tähisega jala e. pika jala. Kui siiski selline mõõtmine võimalik ei ole, saate abi küsida ka paaditootja käest.

 

Kuidas ma tean, mis võimusega mootor sobib minu paadile?

Kuna paatidele on alati ette antud, milline mootor või mootorite vahemik on sinna lubatud, siis saate selle informatsiooni paaditootja või paadi edasimüüja käest. Kui on aga vahemik, näitena tuues 10 – 20 hobujõudu, siis oleneb juba valik palju konkreetsematest asjadest. Näiteks kas paat on koormatud või mitte, paadi omadused (nt kaal), teie hinnapiir ning palju muud.